Kodėl būtina rinktis plataus spektro apsaugą nuo saulės?

Kodėl būtina rinktis plataus spektro apsaugą nuo saulės?
Kodėl besisaugant nuo kenksmingų saulės spindulių labai svarbu atkreipti dėmesį, kad produkto etiketėje būtų pažymėta plataus spektro apsauga nuo UVA ir UVB spindulių? ☀️
UV spektre yra dviejų tipų spinduliai, kurių plika akimi nematome, tačiau pabuvus saulėje jaučiame, o po kiek laiko ir pastebime akivaizdžias pasekmes mūsų odai: raudonį, nudegimus, pigmentines dėmes, raukšles⚡️
☀️UVB spinduliai nudegina odos paviršių, sukelia paraudimą. Labai dažnai SPF skaičius, esantis ant apsauginio kremo pakuotės, reiškia nuo šio tipo spindulių teikiamą apsaugą.
☀️UVA spinduliai, kurie skverbiasi į gilesnius odos sluoksnius, veikia odą net esant apsiniaukusiai dienai bet kuriuo sezonu. Tai spartina odos senėjimą ir žeidžia odos vidinę struktūrą.
❗️Specialistai pabrėžia, kad kosmetikos gaminiai su apsauga nuo saulės 100% neapsaugo nuo neigiamo saulės spindulių poveikio. Esant bet kokiai ilgalaikei veiklai lauke rekomenduojama tepti plataus spektro (UVA ir UVB) apsaugos nuo saulės priemones, kurių SPF yra 30 ar didesnis.